Merkezimizde tüm genel ve ortopedik opersayonlar başarı ile uygulanmaktadır . Operasyon herkesin korkulu rüyasıdır ancak böyle bir ihtiyaç durumunda merkezimiz tüm teknik donanımı ile sizlerin hizmetindedir.

Merkezimizde  operasyona alınacak hastanın genel anestezi öncesi özellikle belli yaş üstü hastalarda kan tahlilleri yapılarak hastanın operasyona girme riski, sağlık durumu ve eğer varsa mevcut problemleri tespit edilir. Gerekli görülürse  e.k.g.  , röntgen ve ultrason ile  incelemeler yapılarak en uygun anestezi şekli belirlenir.

Operasyonda katı anesteziklere göre daha güvenli olan isofloran  gaz anestezisi kullanılmaktadır. İsofloran  insanlarda da güvenle kullanılan anestezi türüdür. Operasyon sonrası hastanın kısa zamanda bilinci yerine gelmekte ve anesteziklerin vücuttan atılımı çok daha kısa sürmektedir.

Hasta operasyon sonuna kadar veteriner amaçlı hasta başı monitörü ile solunumu, kalp atımı, kandaki oksijen miktarı ve tansiyonu sürekli gözlem altında tutulmaktadır.

Operasyon sonrasında en azından o gün hasta hospitalize edilmekte ve durumuna göre sahibine teslim edilmekte ya da antibiyotik tedavisi bitimine kadar  gözetimimiz altında tutulmaktadır.

Merkezimizde;

Dişi kedi ve köpeklerin kısırlaştırılması (Ovariohysterectomie)
Erkek kedi ve köpeklerin kısırlaştırılması (castration)
Kaza ve travmalarda  cerrahi mudaheleler
Ağız ve diş operasyonları, ultrasonik kavitron ile diş taşı temizliği
Ortopedik operasyonlar (kırık , çıkık ,çene kırığı, çapraz bağ, patella çıkığı, ,kalça çıkıklığı,vs..)
Fıtık operasyonları
Sezeryan ve güç doğum
Göz ve göz kapağı operasyonları
Onkolojik cerrahi uygulamaları
başarı ile gerçekleştirilmektedir.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                        
gümüş tasarım