Merkezimizde bulunan laboratuarımızda tüm tahlilleri kendi bünyemizde bulunan veteriner amaçlı cihazlarımızla yapabilmekte ve kısa sürede sonuçlarını alabilmekteyiz. Kullanılan aletlerin veteriner amaçlı hazırlanmış olması hayvanların insanlardan farklı olmalarından dolayı sonuçların daha doğru olmasını sağlamakta ve  teşhisleri daha güvenilir kılmaktadır.

Merkezimizde ilk muayenenin ardından eğer ihtiyaç
duyuluyorsa  tıbbi analiz ve tanı yöntemleri teşhise yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Laboratuarımızda   idexx vet lab station  laboratuar bilgisayarına bağlı

    vet test 8008 biyokimya analizatörü
    idexx vetlab UA idrar analizatörü ve
    QBC vetautoread hematoloji analiz cihazı kullanılmaktadır.

Bu cihazlarla karaciğer , böbrek hastalıkları ve parazit  enfeksiyonları cushing sendromu, pankreas hastalıkları, karaciğer ve böbrek anomalileri, tümör, paratiroid veya hypotriodizm,  idrar yolu tıkanıklıkları ,  şeker hastalığı ,   stres durumları,    safra yolu hastalıkları,  dehidrasyon  ,   mide barsak yolları hastalıkları kalp dejenerasyonu, operasyon öncesi tahliller, check-up, idrar  tahlilleri ,tam kan sayımı yapılmaktadır.

İdexx lab'a bağlı  vet test 8008 biyokimya cihazımız ile yukarıdaki tüm parametreleri 6 dakika gibi kısa bir sürede sonuçlandırıp teşhise gidebilmekteyiz .

Bunun dışında laboratuarımızda; gaita(dışkı) muayeneleri, serolojik testler,speed testler,  smear testler ,bakteriyolojik ve mikolojik(mantar) ekimleri, antibiyogram, mikroskobik incelemeler rutin olarak uygulanmaktadır. Bu uygulamalar ile teşhise daha çabuk ve güvenli olarak gidillerek en doğru tedavinin  yapılması amaçlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                                                                                                                         gümüş tasarım
 
yildizveteriner